Glenmore 24 Aviemore ultra event
Nicola Philp80 Miles covered in set time
Ben Nevis Hill Race
Jean Bowman3Hr 08min 08sec
Trail Buster Race
Wendi Duncan37min 19sec
Brian Landels33min 45sec
Jamie Hutchison36min 51sec
Elaine Duncan52min 02sec
Muchathon Duathlon
Colin Sinclair / 2nd place winnerTBC
Jim TaylorTBC
Mid Trail Championship
Falkland
47min
North Ayrshire 10K
Willie Scott48min 08sec
Lochore Park Run
Gareth Piggot27min 27sec
Derek McDonald21min 35sec
Bernard Lawless22min 54sec
Mark Hunter21min 52sec
Mairi Jimenez26min 41sec
Neil Anderson25min 01sec
Kerry Spence35min 19sec
Tina Oman28min 06sec
Exeter Park Run
Aaron Leslie21min 01sec (PB)
Montrose Park run
Barry Davie26min 46sec
Karen Forsyth26min 46sec
Great North Run
Derek McDonald1Hr 53min 25sec
Kerry Spence3Hr 13min 14sec
Alness Parkrun
Barrie Davie22min 34sec
Karen Forsyth26min 25sec
Victoria parkrun
Gareth Piggot25min 04sec
Amy Piggot25min 04sec (PB)
Callum Piggot29min 03sec
Elaine Piggot29min 10sec
Dunfermline Parkrun
Rebecca Reader28min 16sec
Peebles Duathlon
Steven Honeyman1Hr 18min 17sec
3rd MV40
Braveheart Triathlon
Andrew Sim8Hr 1min 25sec
Applecross Duathlon
Jean Bowman2Hr 59min Won age cat
Gus Bowman2Hr 35min won age cat
Duke Triathlon / Callender
Ross Murry1Hr 15min 50sec (13th)
Spartan Super
Derek McDonald1Hr 14min 01 sec
Lochore Parkrun
Gareth Piggot25min 09sec
Allan Harley25min 36sec
Peebles Sprint Triathlon
Barry Davie1Hr 17min 12sec
Billy Stewart1Hr 33min 08sec
Angela SinclairTBC
Helix Duathlon
Louise Purves1Hr 13min 37sec
Huntly Standard Triathlon
Claire Kane3Hr 09min 23 sec
Epic Tufty Trail Race 8KM
Lee Kinnell34min 47sec 7th overall
Aaron Leslie39min 04sec 23rd overall
Lee RoughTBC
Great Scottish Run
Mairi Jimenez2Hr 05min 47sec
2 Brewers Hill Race
Kevin Davie3Hr 50min 47sec
Scottish mountain bike orienteeringAndy Milne, Nicola Philp mixed pairs in 3rd place 2Hr 25min
Lochness Marathon
Neil Anderson4Hr 53min 02sec
Alexandra Kotowic4Hr 40min 19sec
Derek McDonald4Hr 18min 36sec
Willie Scott4Hr 18min 32sec
Lochness 10K
Kerry Spence1hr 13min 41sec
Lochleven ParkRun
Gareth Piggot19min 54sec
Fort William Parkrun
Barry Davie30min 18sec
Karen Forsyth28min 34sec
Foxlake Night Tri
John Beveridge27min 27sec (1st Senior Male) 2nd overall
Aaron Leslie33min (5th senior male 19th overall)
Knockhill Mountain Time Trial
Mairi McRobbieFirst lady- Time TBC
St Andrews Duathlon
Gareth Piggot1Hr 13min 36sec
karen Forsyth1Hr 36min 35sec
Michael Murry1Hr 17min 19sec
Poppy Scotland Sportive
Paul Hutton 70 Miler
Lee Kinnel100 Miler
Gran Fondo Sportive
Ross Murry78Miler 5600ft climbing!!!!!!
Edinburgh Parkrun
Karen Forsyth28min 42sec
Dunfermline Parkrun
Gareth Piggot31min 27sec
Close Menu